Australian Open Finals Previews

Tenisový areál o velikosti 40 arů sousedí z jedné strany se s Centrem sportu Ministerstva vnitra, z druhé strany přiléhá k největší pražské zahradě Stromovka, která se původně nazývala Královská obora. Od plavebního kanálu Vltava ho dělí jen silnice Za Císařským mlýnem vedoucí jihozápadním směrem a plot. V životě tenisu ve Stromovce voda opakovaně hrála tragickou historickou roli. V 70. letech minulého století povodeň proměnila kurty tehdejších tenisových oddílů TJ Tatran, Rudé hvězdy a Sparty ve vodácké kluby, jehož členové mohli vyměnit rakety za lodičky. Tuny mazlavého bahna se podařilo odstranit a opět vrátit do Stromovky tenis, aniž by kdo tušil, co přijde v srpnu roku 2002. Pětisetletá až tisíciletá povoděn proměnila všechny kurty v jedno velké jezero. Málokdo tehdy věřil, že se sem tenis ještě někdy vrátí. Přes počáteční šok se podařilo činnost obnovit, než za 11 let přišla další ničivá povoděn. To už nevěřili ani ti největší optimisté. Když se podíváte z ptačího pohledu na areál dnes, uvidíte, jak silné kořeny tenis ve Stromovce zapustil. Současnou podobu areál získal v průběhu let 2013 -2014. Tři zcela zničené antukové kurty nahradily kurty s umělým povrchem, který by měl „přežít“ případné další povodně bez větší újmy.

V letní sezóně jsou k dispozici čtyři antukové a tři kurty s umělým povrchem. V zimě nabízíme hraní na třech umělých kurtech, které zakrývá moderní nafukovací přetlaková hala.

Od loňského roku areál provozuje TK Stromovka a.s., která úzce spolupracuje s tenisovým klubem Sparta Praha. Proto na našich kurtech potkáte přední české tenisové trenéry působící na Spartě.